  • 3329H-DK9-501
3329H-DK9-501
advertisement
Manufacturer No:
3329H-DK9-501
HK JDW NO:
103-3329H-DK9-501
Package:
Datasheet:
3329H-DK9-501
Step5Bar-code shipping tag
3329H-DK9-501
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    Round - 0.250Dia x 0.180 H 6.35mmx4.57mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    500Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • HTS Code
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Power Rating
    200mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    3329H
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    6.78mm
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Diameter
    0.46 mm
    1
  • Actuator Orientation
    VERTICAL
  • Height
    4.572mm