  • 3313S-2-101E
3313S-2-101E
advertisement
Manufacturer No:
3313S-2-101E
HK JDW NO:
103-3313S-2-101E
Step5Bar-code shipping tag
3313S-2-101E
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Trimpot® 3313 - Sealed
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.142 x 0.159 Face x 0.211 H 3.61mmx4.05mmx5.35mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Base Part Number
    3313S
  • Termination Style
    J Lead
  • Height
    5.3594mm