  • 3299W-1-251
3299W-1-251
advertisement
Manufacturer No:
3299W-1-251
HK JDW NO:
103-3299W-1-251
Step5Bar-code shipping tag
3299W-1-251
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Series
    Trimpot® 3299 - Sealed
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.240 Face x 0.395 H 9.53mmx6.10mmx10.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    250Ohms
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Base Part Number
    3299W
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Height
    9.525mm
  • Length
    10.033mm
  • Width
    6.096mm