  • 320.22E11BLKWHT1500
320.22E11BLKWHT1500
advertisement
Manufacturer No:
320.22E11BLKWHT1500
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-320.22E11BLKWHT1500
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
320.22E11BLKWHT1500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Actuator Material
    Polycarbonate (PC)
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    320
  • Feature
    Black Cap
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    PC Pin
  • Actuator Type
    Square Button
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Illumination
    Non-Illuminated
  • Mechanical Life
    1,000,000 Cycles
  • Operating Force
    135gf
  • Actuator Orientation
    Top Actuated
  • Outline
    12.40mm x 12.40mm
  • Contact Rating @ Voltage
    0.025A @ 50VDC
  • Switch Travel
    0.60mm
  • Actuator Height off PCB, Vertical
    12.60mm