  • 3131-CF1HT-000000-3Y2-15A
3131-CF1HT-000000-3Y2-15A
advertisement
Manufacturer No:
3131-CF1HT-000000-3Y2-15A
Manufacturer:
E-T-A
HK JDW NO:
231-3131-CF1HT-000000-3Y2-15A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3131-CF1HT-000000-3Y2-15A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    3131
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Actuator Type
    Rocker
  • Illumination Voltage (Nominal)
    10V~14V