  • 30TDVST2
30TDVST2
advertisement
Manufacturer No:
30TDVST2
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-30TDVST2
Package:
Datasheet:
30TDVST2
Description:
3-PHASE 480V 30A CHASSIS TERMINAL BLOCK-TERMINAL BLOCK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
30TDVST2
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 30TDVST2.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2008
  • Series
    TDV
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    480V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    30A
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Approval Agency
    cURus, ENEC, SEMKO
  • Physical Dimension
    L242.0XB52.0XH87.0 (mm)/L9.528XB2.047XH3.425 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Inductance
    1mH
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • Height
    87mm
  • Length
    242mm
  • Width
    52mm