  • 30D506G025CC2
30D506G025CC2
advertisement
Manufacturer No:
30D506G025CC2
HK JDW NO:
874-30D506G025CC2
Datasheet:
30D506G025CC2
Description:
TE 50μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 0.315Diax0.807L 8.00mmx20.50mm -40°C~105°C Polar Axial, Can
Quantity:
In Stock : 336
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
30D506G025CC2
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
    Axial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TE
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.315Diax0.807L 8.00mmx20.50mm
  • Tolerance
    -10% +75%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    50μF
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.015mA
    2000 hours
  • Diameter
    8.179mm
  • Length
    21.539mm