  • 30D227M016CC2A
30D227M016CC2A
advertisement
Manufacturer No:
30D227M016CC2A
HK JDW NO:
874-30D227M016CC2A
Datasheet:
30D227M016CC2A
Description:
30D 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.315Diax0.807L 8.00mmx20.50mm -40°C~105°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
30D227M016CC2A
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    30D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.315Diax0.807L 8.00mmx20.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    220μF
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Length
    20.4978mm