  • 30D107M050DH2
30D107M050DH2
advertisement
Manufacturer No:
30D107M050DH2
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-30D107M050DH2
Package:
Axial, Can
Datasheet:
30D107M050DH2
Description:
30D 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.374Diax1.496L 9.50mmx38.00mm -40°C~105°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
30D107M050DH2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    30D
  • Size / Dimension
    0.374Diax1.496L 9.50mmx38.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    100μF
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Length
    37.9984mm