  • 3094R-272KS
3094R-272KS
advertisement
Manufacturer No:
3094R-272KS
HK JDW NO:
79-3094R-272KS
Step5Bar-code shipping tag
3094R-272KS
  • Tolerance
    ±10%
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Depth
    3.38mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    210mA
  • Inductance
    2.7μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.1Ohm Max
  • Max DC Current
    210mA
  • Frequency - Self Resonant
    60MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 7.9MHz
    65
  • Case/Size Code
    1613
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm