  • 3094R-182KS
3094R-182KS
advertisement
Manufacturer No:
3094R-182KS
HK JDW NO:
79-3094R-182KS
Step5Bar-code shipping tag
3094R-182KS
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    3094R
  • Size / Dimension
    0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag3.8Cu0.7)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    3.38mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    260mA
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    720mOhm Max
  • Max DC Current
    260mA
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Q Factor
    65
  • Case/Size Code
    1613
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm