  • 3094R-120JS
3094R-120JS
advertisement
Manufacturer No:
3094R-120JS
HK JDW NO:
79-3094R-120JS
Step5Bar-code shipping tag
3094R-120JS
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    3094R
  • Size / Dimension
    0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag3.8Cu0.7)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Depth
    3.38mm
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    12nH
  • Test Frequency
    150MHz
  • DC Resistance (DCR)
    40mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    1.8GHz
  • Q @ Freq
    60 @ 150MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Q Factor
    60
  • Special Feature
    ROHS COMPLIANT
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm