  • 3094-820KS
3094-820KS
advertisement
Manufacturer No:
3094-820KS
HK JDW NO:
79-3094-820KS
Package:
Nonstandard
Datasheet:
3094-820KS
Step5Bar-code shipping tag
3094-820KS
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    3094
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.155Lx0.125W 3.93mmx3.17mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    3.38mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    840mA
  • Inductance
    82nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Max DC Current
    840mA
  • Frequency - Self Resonant
    650MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Q Factor
    65
  • Case/Size Code
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.133 3.38mm