  • 3090R-181J
3090R-181J
advertisement
Manufacturer No:
3090R-181J
HK JDW NO:
79-3090R-181J
Step5Bar-code shipping tag
3090R-181J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    765mA
  • Inductance
    180nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Max DC Current
    765mA
  • Frequency - Self Resonant
    330MHz
  • Q @ Freq
    32 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    32
  • Q Factor
    32
  • Height
    1.27mm
  • Height Seated (Max)
    0.050 1.27mm