  • 3090R-150J
3090R-150J
advertisement
Manufacturer No:
3090R-150J
HK JDW NO:
79-3090R-150J
Step5Bar-code shipping tag
3090R-150J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    810mA
  • Inductance
    15nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    115mOhm Max
  • Max DC Current
    810mA
  • Frequency - Self Resonant
    1GHz
  • Q @ Freq
    42 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    42
  • Q Factor
    42
  • Height
    1.27mm
  • Height Seated (Max)
    0.050 1.27mm