  • 3090-820J
3090-820J
advertisement
Manufacturer No:
3090-820J
HK JDW NO:
79-3090-820J
Step5Bar-code shipping tag
3090-820J
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    3090
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    630mA
  • Inductance
    82nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    190mOhm Max
  • Max DC Current
    630mA
  • Frequency - Self Resonant
    650MHz
  • Q @ Freq
    25 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Q Factor
    25
  • Case/Size Code
  • Height
    1.27mm
  • Height Seated (Max)
    0.050 1.27mm