  • 300AWSP3R1M1RE
300AWSP3R1M1RE
advertisement
Manufacturer No:
300AWSP3R1M1RE
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-300AWSP3R1M1RE
Package:
Datasheet:
300AWSP3R1M1RE
Step5Bar-code shipping tag
300AWSP3R1M1RE
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
    Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, Flange
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    300A
  • Feature
    Epoxy Sealed Terminals
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    100mA
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Actuator Type
    Concave (Standard V)
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    On-Off-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 13.14mm x 7.20mm