  • 300AWDP4R1M2QE
300AWDP4R1M2QE
advertisement
Manufacturer No:
300AWDP4R1M2QE
HK JDW NO:
239-300AWDP4R1M2QE
Package:
Datasheet:
300AWDP4R1M2QE
Step5Bar-code shipping tag
300AWDP4R1M2QE
    Silver
  • Mount
    Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, Flange
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    300A
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    5A AC/DC
  • Current Rating
    5A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    120V