  • 300AWDP4J3VS2QE
300AWDP4J3VS2QE
advertisement
Manufacturer No:
300AWDP4J3VS2QE
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-300AWDP4J3VS2QE
Package:
Datasheet:
300AWDP4J3VS2QE
Step5Bar-code shipping tag
300AWDP4J3VS2QE
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    300A
  • Feature
    Epoxy Sealed Terminals
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    5A AC/DC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    5A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    120V