  • 30-R-50-020
30-R-50-020
advertisement
Manufacturer No:
30-R-50-020
Manufacturer:
Jonard Tools
HK JDW NO:
390-30-R-50-020
Package:
Datasheet:
30-R-50-020
Description:
WIRE WW 30AWG PVDF RED 4" 50PC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
30-R-50-020
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
  • Packaging
    50 per Pkg
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    30 AWG
  • Jacket Color
    Red
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.019 (0.50mm)
  • Conductor Diameter
    0.010 (0.25mm)
  • Conductor Plating
    Silver
  • Length
    0.333' 101.60mm 4.00