2U-012-010A-QFN32-C
2U-012-010A-QFN32-C
344-2U-012-010A-QFN32-C
32-VFQFN Exposed Pad
12V DC DC Voltage Regulator 1 Outputs Tape & Reel (TR) 32-VFQFN Exposed Pad
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
2U-012-010A-QFN32-C Overview
Using the Tape & Reel (TR) package, this voltage regulator optimizes the performance of the voltage regulator 12v. There is a 32-VFQFN Exposed Pad package available for this voltage regulator, as DC DC switching regulator is space-saving. The voltage regulator 12v has 1 outputs. There are output pins on this DC DC switching regulator that generate Fixed output. A Surface Mount mounting is required for this switching regulator. 0°C~70°C should be the operating temperature when voltage regulator is operating. A dc to dc voltage regulator's minimum input voltage of 12V is required for this voltage regulator to operate. As a result, the output voltage of the voltage regulator 12v (Min/Fixed) is 48V. Voltage regulators' input voltage is limited to 57V. This regulator voltage, belonging to the MxC? 200 family, is a type of DC-DC switching regulator.