  • 2M805-004-02NF18-5SA
2M805-004-02NF18-5SA
advertisement
Manufacturer No:
2M805-004-02NF18-5SA
HK JDW NO:
61-2M805-004-02NF18-5SA
Package:
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 5 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded
Step5Bar-code shipping tag
2M805-004-02NF18-5SA
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
    Polyphenylene Sulfide (PPS)
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2013
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Resistance
    2.805MOhm
  • Number of Positions
    5
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Receptacle
  • Current Rating (Amps)
    23A