  • 2M805-003-02M12-201SA
2M805-003-02M12-201SA
advertisement
Manufacturer No:
2M805-003-02M12-201SA
HK JDW NO:
61-2M805-003-02M12-201SA
Package:
Datasheet:
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 6 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk A Threaded
Step5Bar-code shipping tag
2M805-003-02M12-201SA
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
    Polyphenylene Sulfide (PPS)
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2013
  • Feature
    Backshell
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Resistance
    2.805MOhm
  • Number of Positions
    6
  • Color
    Silver
  • Gender
    Receptacle
  • Current Rating (Amps)
    5A 23A