  • 2M805-003-01M10-28PA
2M805-003-01M10-28PA
advertisement
Manufacturer No:
2M805-003-01M10-28PA
HK JDW NO:
61-2M805-003-01M10-28PA
Package:
Datasheet:
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 8 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk A Threaded
Step5Bar-code shipping tag
2M805-003-01M10-28PA
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
    Polyphenylene Sulfide (PPS)
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2011
  • Feature
    Backshell
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Resistance
    2.805MOhm
  • Number of Positions
    8
  • Color
    Silver
  • Gender
    Male
  • Current Rating (Amps)
    7.5A