  • 2M805-002-16NF11-19SA
2M805-002-16NF11-19SA
advertisement
Manufacturer No:
2M805-002-16NF11-19SA
HK JDW NO:
61-2M805-002-16NF11-19SA
Package:
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded
Quantity:
In Stock : 17
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
2M805-002-16NF11-19SA
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2011
  • Feature
    Coupling Nut, Self Locking
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Resistance
    2.805MOhm
  • Number of Positions
    19
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Female
  • Current Rating (Amps)
    5A