  • 2M804-003-01ZNU7-10P
2M804-003-01ZNU7-10P
advertisement
Manufacturer No:
2M804-003-01ZNU7-10P
HK JDW NO:
61-2M804-003-01ZNU7-10P
Package:
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 10 Positions Crimp Gold Black Zinc Nickel Bulk N (Normal) Push-Pull
Step5Bar-code shipping tag
2M804-003-01ZNU7-10P
    Free Hanging (In-Line)
  • Number of Pins
    23
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2013
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    10
  • Color
    Black
  • Gender
    Male
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    5A
  • Orientation
    N (Normal)
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Shell Finish
    Black Zinc Nickel
  • Shell Size - Insert
    7-10
  • Contact Style
    Pin
  • Cable Opening
    0.388 (9.86mm)