  • 2M804-003-01ZNU12-220S
2M804-003-01ZNU12-220S
advertisement
Manufacturer No:
2M804-003-01ZNU12-220S
HK JDW NO:
61-2M804-003-01ZNU12-220S
Package:
Datasheet:
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 20 Positions Crimp Gold Black Zinc Nickel Bulk N (Normal) Push-Pull
Step5Bar-code shipping tag
2M804-003-01ZNU12-220S
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Resistance
    2.804MOhm
  • Number of Positions
    20
  • Color
    Black
  • Gender
    Female
  • Current Rating (Amps)
    7.5A
  • Orientation
    N (Normal)
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Shell Finish
    Black Zinc Nickel
  • Shell Size - Insert
    12-220
  • Contact Style
    Socket
  • Cable Opening
    0.653 (16.59mm)