  • 2M804-003-01NF12-220PA
2M804-003-01NF12-220PA
advertisement
Manufacturer No:
2M804-003-01NF12-220PA
HK JDW NO:
61-2M804-003-01NF12-220PA
Package:
Datasheet:
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 20 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Push-Pull
Step5Bar-code shipping tag
2M804-003-01NF12-220PA
  • Contact Style
    Pin
  • Cable Opening
    0.653 (16.59mm)
  • Contact Finish Thickness - Mating
    50.0μin 1.27μm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Contact Plating
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Resistance
    2.804MOhm
  • Number of Positions
    20
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Male
  • Current Rating (Amps)
    7.5A