  • 2M803-003-02NF12-201PN
2M803-003-02NF12-201PN
advertisement
Manufacturer No:
2M803-003-02NF12-201PN
HK JDW NO:
61-2M803-003-02NF12-201PN
Package:
Datasheet:
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 12 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
2M803-003-02NF12-201PN
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
  • Number of Pins
    12
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Feature
    Backshell
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    12
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Male
  • Current Rating (Amps)
    5A 23A
  • Orientation
    N (Normal)
  • Shielding
    Shielded
  • Shell Finish
    Olive Drab Cadmium
  • Shell Size - Insert
    12-201
  • Number of Contacts
  • Contact Style
    Pin
  • Insulation Resistance
    5GOhm
  • Cable Opening
    0.650 (16.50mm)