  • 2M803-003-01M12-220PN
2M803-003-01M12-220PN
advertisement
Manufacturer No:
2M803-003-01M12-220PN
HK JDW NO:
61-2M803-003-01M12-220PN
Package:
Datasheet:
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 20 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
2M803-003-01M12-220PN
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Feature
    Backshell
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Resistance
    2.803MOhm
  • Number of Positions
    20
  • Color
    Silver
  • Gender
    Male
  • Current Rating (Amps)
    7.5A
  • Orientation
    N (Normal)
  • Shielding
    Shielded
  • Shell Finish
    Electroless Nickel
  • Shell Size - Insert
    12-220
  • Number of Contacts
    20
  • Contact Style
    Pin
  • Insulation Resistance
    5GOhm
  • Cable Opening
    0.650 (16.50mm)