  • 2M803-002-06NF14-12SN
2M803-002-06NF14-12SN
advertisement
Manufacturer No:
2M803-002-06NF14-12SN
HK JDW NO:
61-2M803-002-06NF14-12SN
Package:
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 12 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
2M803-002-06NF14-12SN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Contact Plating
    Gold
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Insert Material
    Polyphenylene Sulfide (PPS)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    2M
  • Feature
    Coupling Nut
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Resistance
    2.803MOhm
  • Number of Positions
    12
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Female
  • Fastening Type
    Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    13A