  • 2M801-009-07ZNU7-10SA
2M801-009-07ZNU7-10SA
advertisement
Manufacturer No:
2M801-009-07ZNU7-10SA
HK JDW NO:
61-2M801-009-07ZNU7-10SA
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 10 Positions Crimp Gold Black Zinc Nickel Bulk A Threaded
Step5Bar-code shipping tag
2M801-009-07ZNU7-10SA
    Select All
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    10
  • Color
    Black
  • Gender
    Receptacle
  • HTS Code
    Gold
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Current Rating (Amps)
    5A
  • Total Number of Contacts
    10
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Shell Finish
    Black Zinc Nickel
  • Shell Size - Insert
    7-10
  • Empty Shell
  • Backshell Type
    SOLID
  • Contact Style
    Socket
  • Cable Opening
    0.390 (9.91mm)