  • 2M801-009-07M13-7PA
2M801-009-07M13-7PA
advertisement
Manufacturer No:
2M801-009-07M13-7PA
HK JDW NO:
61-2M801-009-07M13-7PA
Package:
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 7 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk A Threaded
Step5Bar-code shipping tag
2M801-009-07M13-7PA
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Bulkhead - Front Side Nut
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    7
  • Color
    Silver
  • Gender
    Male
  • Current Rating (Amps)
    13A
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Shell Finish
    Electroless Nickel
  • Shell Size - Insert
    13-7
  • Contact Style
    Pin
  • Cable Opening
    0.650 (16.50mm)