  • 2M801-009-02M17-14SB
2M801-009-02M17-14SB
advertisement
Manufacturer No:
2M801-009-02M17-14SB
HK JDW NO:
61-2M801-009-02M17-14SB
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 14 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk B Threaded
Step5Bar-code shipping tag
2M801-009-02M17-14SB
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Contact Plating
    Gold
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Resistance
    2.801MOhm
  • Number of Positions
    14
  • Color
    Silver
  • Gender
    Female
  • Current Rating (Amps)
    13A
  • Orientation
    B
  • Shell Finish
    Electroless Nickel
  • Shell Size - Insert
    17-14
  • Number of Contacts
    14
  • Contact Style
    Socket
  • Cable Opening
    0.850 (21.59mm)