  • 2M801-007-26ZNU8-13SA
2M801-007-26ZNU8-13SA
advertisement
Manufacturer No:
2M801-007-26ZNU8-13SA
HK JDW NO:
61-2M801-007-26ZNU8-13SA
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 13 Positions Crimp Gold Black Zinc Nickel Bulk A Threaded
Step5Bar-code shipping tag
2M801-007-26ZNU8-13SA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2013
  • Feature
    Backshell, Coupling Nut, Self Locking
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Resistance
    2.801MOhm
  • Number of Positions
    13
  • Color
    Black
  • Gender
    Female
  • Current Rating (Amps)
    5A
  • Orientation
    A
  • Shell Finish
    Black Zinc Nickel
  • Shell Size - Insert
    8-13
  • Number of Contacts
    13
  • Contact Style
    Socket
  • Cable Opening
    0.445 (11.30mm)