  • 2M801-007-26NF6-23PC
2M801-007-26NF6-23PC
advertisement
Manufacturer No:
2M801-007-26NF6-23PC
HK JDW NO:
61-2M801-007-26NF6-23PC
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 3 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded
Step5Bar-code shipping tag
2M801-007-26NF6-23PC
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Resistance
    2.801MOhm
  • Number of Positions
    3
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Male
  • Current Rating (Amps)
    7.5A
  • Orientation
    C
  • Shell Finish
    Olive Drab Cadmium
  • Shell Size - Insert
    6-23
  • Number of Contacts
    3
  • Contact Style
    Pin
  • Cable Opening
    0.290 (7.37mm)
  • Contact Finish Thickness - Mating
    50.0μin 1.27μm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C