  • 2M801-007-26M6-23PB
2M801-007-26M6-23PB
advertisement
Manufacturer No:
2M801-007-26M6-23PB
HK JDW NO:
61-2M801-007-26M6-23PB
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 3 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk B Threaded
Step5Bar-code shipping tag
2M801-007-26M6-23PB
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2011
  • Feature
    Backshell, Coupling Nut, Self Locking
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Resistance
    2.801MOhm
  • Number of Positions
    3
  • Color
    Silver
  • Gender
    Male
  • Current Rating (Amps)
    7.5A
  • Orientation
    B
  • Shell Finish
    Electroless Nickel
  • Shell Size - Insert
    6-23
  • Number of Contacts
    3
  • Contact Style
    Pin
  • Cable Opening
    0.290 (7.37mm)