  • 2M18ZHR0G
2M18ZHR0G
advertisement
Manufacturer No:
2M18ZHR0G
HK JDW NO:
799-2M18ZHR0G
Package:
DO-204AC, DO-15, Axial
Datasheet:
2M18ZHR0G
Description:
10Ohms ±5% 500nA @ 13.7V -55°C~175°C TJ DO-204AC, DO-15, Axial
Step5Bar-code shipping tag
2M18ZHR0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    DO-204AC, DO-15, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-204AC (DO-15)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 13.7V
  • Power - Max
    2W
  • Impedance-Max
    10Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    18V