  • 293D476X0010B8W
293D476X0010B8W
advertisement
Manufacturer No:
293D476X0010B8W
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-293D476X0010B8W
Package:
Molded
Datasheet:
293D476X0010B8W
Description:
47μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.8Ohm Polar Tantalum Tape and Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
293D476X0010B8W
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    1V
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Length
    3.5mm