  • 293D475X0010C2WE3
293D475X0010C2WE3
advertisement
Manufacturer No:
293D475X0010C2WE3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-293D475X0010C2WE3
Package:
Datasheet:
293D475X0010C2WE3
Description:
4.7μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2.3Ohm Polar Tantalum Tape and Reel 6032-28
Step5Bar-code shipping tag
293D475X0010C2WE3
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    1V
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.3Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm