  • 293D336X0016D2WE3
293D336X0016D2WE3
advertisement
Manufacturer No:
293D336X0016D2WE3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-293D336X0016D2WE3
Package:
Datasheet:
293D336X0016D2WE3
Description:
33μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 700mOhm Polar Tantalum Tape and Reel 7343-31
Step5Bar-code shipping tag
293D336X0016D2WE3
    Tantalum
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    1MV
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm