  • 293D335X9020A8T
293D335X9020A8T
advertisement
Manufacturer No:
293D335X9020A8T
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-293D335X9020A8T
Package:
1206
Datasheet:
293D335X9020A8T
Description:
3.3μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 5.9Ohm Polar Tantalum 1206
Step5Bar-code shipping tag
293D335X9020A8T
  • Package / Case
    1206
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.9Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    110mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    700nA
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm