  • 293D225X9050D2T
293D225X9050D2T
advertisement
Manufacturer No:
293D225X9050D2T
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-293D225X9050D2T
Package:
Molded
Datasheet:
293D225X9050D2T
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.1Ohm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
293D225X9050D2T
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.1Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    160mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1.1μA
  • Length
    7.3mm
  • Width
    2.8mm