  • 293D156X9016C2T
293D156X9016C2T
advertisement
Manufacturer No:
293D156X9016C2T
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-293D156X9016C2T
Package:
2412
Datasheet:
Description:
15μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2412
Step5Bar-code shipping tag
293D156X9016C2T
  • Package / Case
    2412
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Ripple Current
    210mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Q Factor
    6
  • Current - Leakage
    2.4μA
  • Length
    6mm
  • Width
    2.5mm