  • 293D155X06R3A2WE3
293D155X06R3A2WE3
advertisement
Manufacturer No:
293D155X06R3A2WE3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-293D155X06R3A2WE3
Datasheet:
293D155X06R3A2WE3
Description:
1.5μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2.9Ohm Tantalum Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
293D155X06R3A2WE3
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.9Ohm
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm