  • 28R1800-010
28R1800-010
advertisement
Manufacturer No:
28R1800-010
HK JDW NO:
449-28R1800-010
Package:
Datasheet:
28R1800-010
Description:
FERRITE CORE 260 OHM SOLID
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
28R1800-010
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging
  • Material
    28
  • Weight
    72.615603g
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2007
  • Series
    28
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Axial
  • Type
    Flat
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    White
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    27.94mm
  • Frequency
    100MHz
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    260Ohm
  • Design
    Solid
  • Impedance @ Frequency
    260Ohm @ 100MHz
  • Outer Dimension
    1.800 W x 0.500 H (45.72mm x 12.70mm)
  • Height
    12.7mm
  • Length
    1.100 27.94mm
  • Width
    27.94mm
  • Diameter - Inner
    1.380 W x 0.060 H (35.05mm x 1.52mm)