  • 284M-12RED
284M-12RED
advertisement
Manufacturer No:
284M-12RED
Manufacturer:
E-Z-Hook
HK JDW NO:
238-284M-12RED
Package:
Datasheet:
284M-12RED
Description:
TEST LEAD GATOR TO GATOR 12"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
284M-12RED
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Material - Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Published
    2010
  • Series
    284M
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    221°C
  • Voltage - Rated
    1000VDC 1kV
  • Current Rating
    2.5A
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Configuration
    Alligator to Alligator
  • Cable Length
    12.0 304.80mm
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Temperature Range
    221°F 105°C