  • 26PTFESTRORA1000
26PTFESTRORA1000
advertisement
Manufacturer No:
26PTFESTRORA1000
Manufacturer:
Remington Industries
HK JDW NO:
670-26PTFESTRORA1000
Package:
Datasheet:
26PTFESTRORA1000
Description:
Quantity:
In Stock : 50
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
26PTFESTRORA1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Operating Temperature
    200°C
  • Packaging
    Spool
  • Feature
    Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    Orange
  • Conductor Strand
    7/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.039 (0.99mm)