  • 2641LH/2A21321L110V3
2641LH/2A21321L110V3
advertisement
Manufacturer No:
2641LH/2A21321L110V3
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-2641LH/2A21321L110V3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2641LH/2A21321L110V3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    2600
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Current Rating (Amps)
    16A AC 15A DC
  • Current Rating
    15A
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Flat - Illuminated
  • Circuit
    DPST
  • Switch Function
    On-Off
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 30.00mm x 22.00mm
  • Color - Actuator/Cap
    Green
  • Illumination Voltage (Nominal)
    110VAC