  • 2616/22-WH-1000
2616/22-WH-1000
advertisement
Manufacturer No:
2616/22-WH-1000
HK JDW NO:
197-2616/22-WH-1000
Package:
Datasheet:
2616/22-WH-1000
Step5Bar-code shipping tag
2616/22-WH-1000
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    White
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    17/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.091 (2.31mm)
  • Insulation Diameter
    2.3114 mm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.031 0.80mm